Autorski program

„Aby pomóc dziecku, musimy zapewnić mu środowisko, które umożliwi mu swobodny rozwój”.

DR. MARIA MONTESSORI

Życie praktyczne

W tej części pracy dziecko znajduje materiały i ćwiczenia z życia codziennego od nalewania wody
z dzbanka do szklanki czy nauki wiązania sznurowadła. Zajęcia te pomagają dziecku odpowiednio zadbać o siebie, aby czuło się niezależne i nie musiało być zdane na pomoc osoby dorosłej we wszystkich swoich podstawowych potrzebach, które budują poczucie własnej wartości.

Sensoryka

Ćwiczenia w te pozwalają dziecku udoskonalić każdy ze zmysłów. Uczeń stanie się dzieckiem, które potrafi docenić różnice w kolorach i teksturach, uporządkować myśli i przedmioty w swoim otoczeniu.

Język

Dziecko uczy się języka poprzez określoną sekwencję lekcji, podczas której najpierw staje się świadome różnych dźwięków w słowie. Następnie dziecko uczy się języka fonetycznie, aż do momentu, w którym pozna różne zasady języka polskiego i wyjątki od tych reguł, które będą mu potrzebne do płynnego pisania i czytania.

Matematyka

Dziecko najpierw uczy się liczyć od 1 do 10 poprzez zrozumienie koncepcji, że cyfry reprezentują określoną liczbę. Dzięki każdemu materiałowi dziecko nauczy się dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia.

Geografia, biologia, botanika, zoologia, sztuka i muzyka

Dzieci poznają ludzi i kultury innych krajów, kosmos, kontynenty i historię. Programy artystyczne dają dzieciom wszelkie możliwości korzystania z różnorodnych zajęć twórczych. Dzieci mają dostęp do ogrodu w którym uprawiają warzywa i owoce oraz odkrywają przyrodę. Pielęgnacja ogrodu to sposób na rozwijanie świadomości ekologicznej.