Rekrutacja do Niepublicznego Przedszkola Montessori Nutki rozpoczyna się od wysłania do nas formularza (kliknij aby przejść).

Przedszkole :

PROGRAM PODSTAWOWY REALIZOWANY W JĘZYKU POLSKIM I ANGIELSKIM

KAŻDA GRUPA REALIZUJE RÓŻNE PROJEKTY ROCZNE: historia powstania Ziemi, rozwoju życia na Ziemi, kontynenty i ich mieszkańcy, ogród warzywny

Oprócz zajęć w przedszkolu dzieci uczestniczą w różnych wyjściach i wycieczkach, na których mogą zdobywać więcej doświadczeń, poznawać bliżej świat natury i kultury.

 

Zajęcia dodatkowe

Oprócz zajęć montessoriańskich w przedszkolu dzieci rozwijają swoje umiejętności pod okiem wykwalifikowanych specjalistów, uczestnicząc w zajęciach skierowanych do wszystkich dzieci, wliczonych w czesne:

Gimnastyka z elementami korektywy – Są to ogólnorozwojowe zajęcia sportowe. W przedszkolu jest dobrze wyposażona sala gimnastyczna, na której dzieci mogą rozwijać różne formy aktywności fizycznej. Poprzez rozmaite gry i zabawy ruchowe dzieci ćwiczą zwinność, szybkość, równowagę, orientację przestrzenną, koordynację ruchową. Uczą się zasad fair play oraz przyjaznego stosunku do wszystkich dzieci. Nauczyciel dba również o prawidłową postawę duchową – kształtuje takie cechy osobowości jak odwaga, chęć przezwyciężania własnych barier, samokontrola. Rozwija w dzieciach zamiłowanie do ruchu i sportu.

 

Rytmika i taniec – Na tych zajęciach dzieci poznają świat muzyki i tańca. Nauczyciel prowadzi z dziećmi różne zabawy muzyczno – ruchowe. Dzieci używają różnych instrumentów, uwrażliwiających słuch oraz wyczucie rytmu. Chętnie uczą się wielu nowych piosenek.

 

Artterapia – Jest częścią programu kulturalnego w przedszkolu. Na tych zajęciach dzieci wykorzystują różne materiały i techniki do tworzenia samodzielnie wykonanych prac. Nauczycie nie ogranicza dziecięcego zapału tworzenia – pozostawia swobodę działania. Często w czasie zajęć dzieci słuchają muzyki, która pomaga im wczuć się w nastrój dzieła, nad którym pracują. Zajęcia te rozwijają kreatywne myślenie dzieci, rozszerzają ich zdolności manualne oraz twórcze. Materiały plastyczne są dostępne dla dzieci każdego dnia popołudniu.

 

Język angielski – Zajęcia odbywają się codziennie w ramach imersji językowej na pracy własnej montessori oraz poprzez zajęcia indywidualne w sali językowej.  Na tych zajęciach dzieci poznają podstawy języka. Śpiewają piosenki, bawią się w różne gry i zabawy ułatwiające zapamiętywanie nowych słów. Kontakt z językiem angielskim w przedszkolu ułatwi im później naukę w szkole.

 

Zajęcia kulinarne – Na tych zajęciach dzieci nie tylko gotują. Poznają różnorodność owoców, warzyw, zbóż, poznają ich nazwę, smak, wygląd, zastosowanie. Przygotowują różne potrawy, uczą się bezpiecznego zachowania w kuchni – posługiwania się różnymi narzędziami kuchennymi (obieraczki do warzyw, krojenie nożem, wyciskanie soku z owoców). Dzieci robiły już sałatki z owoców i warzyw, gotowały, dusiły, smażyły i piekły.