Warsztaty dla rodziców

Cykl spotkań dla rodziców, dla których ważna jest refleksja dotycząca wychowania i relacji z dzieckiem, chcą się doskonalić w roli rodzica lub mają konkretne problemy wychowawcze. Prowadzone przez psychologa, psychoterapeutę i socjoterapeutę Aleksandrę Prasek – również mamy dwóch córek. Warsztaty opierać się będą na elementach socjoterapeutycznych, a więc na ćwiczeniu swoich umiejętności i kompetencji relacyjnych i wychowawczych za pomocą pracy w grupie. Tematyka spotkań może być obszerna i będzie odpowiedzią na potrzeby rodziców, a nie narzuconymi wykładami. Forma warsztatów to integracja, zabawa i ćwiczenia, a następnie wspólna refleksja nad własnymi doświadczeniami zebranymi podczas wykonywanych zadań.

Warsztaty mogą zawierać tematy takie jak: emocje i motywacje dziecka i rodzica, komunikacja w rodzinie, sposoby wychowania ( jak nagradzać, jak karać, jak samodyscyplinować, jak być konsekwentnym? ), granice w rodzinie, idealny rodzic – mit czy prawda?, jak wychowanie w domu rodzinnym wpływa na wychowywanie własnych dzieci?, itp.
Warsztaty rozpoczną się w październiku roku szkolnego 2018/2019 i odbywać się będą w pierwsze wtorki miesiąca.

Przewidywanych jest 9 spotkań i koszt całego cyklu warsztatów to 300zł od osoby, a żeby zmotywować oboje rodziców do pracy nad wglądem we własne umiejętności interpersonalne i wychowawcze udzielamy zniżkę = 550zł za parę rodziców.

Zapraszamy do kontaktu, tel. 575 690 660

Zapisy prowadzimy do końca września