Katarzyna Pacocha – założyciel, dyrektor administracyjny

Paulina Sołśnia - Dyrektor i wychowawca w grupie niebieskiej.

Paulina Sołśnia – założyciel, dyrektor dydaktyczny i nauczyciel montessori w Montessori School.

Z wyboru i zamiłowania od 10 lat pracuję z dziećmi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując m.in w Polskim Ośrodku Edukacji Montessori w Warszawie oraz na kursach Polskiego Instytutu Montessori. Jestem przekonana, że w każdym dziecku  tkwi ogromny potencjał rozwojowy, a zadaniem dorosłych jest stworzenie warunków, aby mógł się on jak najlepiej rozwijać. To właśnie ta myśl przyświecała nam, kiedy tworzyłyśmy to wyjątkowe miejsce.

 

Elwira Grzelecka – dyplomowany nauczyciel montessori, wychowawca grupy fioletowej.

 

Ewelina Czyżewska – wychowawca grupy fioletowej.

 

Iwona Szymańska – dyplomowany nauczyciel montessori, wychowawca grupy niebieskiej. 

Moja praca w przedszkolu „Montessori Nutki” w Kotarwicach rozpoczęła się w roku 2017. Jestem nauczycielem po kursie Wczesnej Edukacji Montessori 2,5-6 lat, rekomendowanym przez Polski Instytut Montessori w Warszawie. Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Obecnie studiuję pedagogikę specjalną na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z autyzmem i Zespołem Aspergera oraz Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika). Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych córek, które wychowuje w duchu pedagogiki Marii Montessori. Starsza córka uczęszcza do szkoły „The Montessori School”, młodsza w przyszłości również podejmie naukę w przedszkolu „Montessori Nutki” w Kotarwicach. Moją pasją jest praca z dziećmi, dobro moich podopiecznych jest dla mnie najważniejsze. Oprócz pracy z materiałem Montessori prowadzę zajęcia kulinarne dla dzieci. Swój wolny czas poświęcam swoim córkom.

 

Beata Niewczas – wychowawca grupy niebieskiej.

Jestem nauczycielką wychowania przedszkolnego, pedagogiem, animatorką społeczno-kulturalną, muzykiem-amatorem i wolontariuszką. Lubię słuchać i rozmawiać. W obcowaniu z ludźmi i pracy z dziećmi najważniejsze jest dla mnie budowanie relacji – to one pokazują, jak wiele łączy nas pomimo różnicy wieku, miejsca zamieszkania czy kultury, z której się wywodzimy. Poza domem w Polsce mam swój drugi dom w Window of Life Babies Home w Masindi w Ugandzie, gdzie otaczamy opieką dzieci osierocone i te, które nie mają możliwości wychowywać się w biologicznych rodzinach. Jako koordynatorka wolontariatu Window of Life pomagam chętnym osobom w organizacji ich wolontariackich wypraw do Ugandy, w wolnych chwilach uwielbiam natomiast śpiewać, muzykować, zagłębić się w książkach i filmach lub odkrywać fascynujący świat zwierząt i naszego adoptowanego psa Kapsla.

 

Ewa Geirmasińska – wychowawca grupy żółtej

Jestem osobą pełną życia, bardzo lubię by wokół mnie dużo się działo. Praca z dziećmi daje mi poczucie spełnienia. W pracy działam na pełnych obrotach, oczekując nowych wyzwań. Sumienność, dokładność i pedantyczność to moje mocne strony. Moje serce jest pełne empatii, co czyni mnie osobą pomocną, pomysłową i kreatywną w zmienianiu doczesności. Pragnę, aby dzięki mojej pracy dzieci wyrastały na osoby godne naśladowania.

Anna Matysiak – nauczyciel języka angielskiego.

 

Joanna Siczek – nauczyciel rytmiki i tańca.

Z zamiłowania, pasji i wykształcenia muzyk, instrumentalista, dyrygent. Z miłości do dzieci nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz szkoły podstawowej. Moją misją jest zarażanie waszych pociech pasją do muzyki, nauki swobodnego wyrażania siebie poprzez ruch oraz odkrywanie świadomości swojego ciała. Jestem certyfikowanym instruktorem zajęć Gordonowskich dla niemowląt i małych dzieci. Według Edwina Eliasa Gordona człowiek uczy się muzyki w taki sam sposób jak mowy a możliwości uczenia się nigdy nie są większe niż w chwili narodzin. W nauczaniu przyświeca mi cel rozwoju potencjału muzycznego dzieci od najmłodszych lat. Działania, które nie są nastawione na efekty, a na sam proces tworzenia rozwijają dziecięcą wyobraźnię i ekspresję, wspierają ich indywidualne uzdolnienia a przede wszystkim budzą w nim wiarę we własne możliwości.