Katarzyna Pacocha – założyciel, dyrektor administracyjny

Paulina Sołśnia - Dyrektor i wychowawca w grupie niebieskiej.

 

Paulina Sołśnia – założyciel, dyrektor dydaktyczny i nauczyciel montessori w Montessori School.

Z wyboru i zamiłowania od 10 lat pracuję z dziećmi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywałam pracując m.in w Polskim Ośrodku Edukacji Montessori w Warszawie oraz na kursach Polskiego Instytutu Montessori. Jestem przekonana, że w każdym dziecku  tkwi ogromny potencjał rozwojowy, a zadaniem dorosłych jest stworzenie warunków, aby mógł się on jak najlepiej rozwijać. To właśnie ta myśl przyświecała nam, kiedy tworzyłyśmy to wyjątkowe miejsce.

 

Elwira Grzelecka – dyplomowany nauczyciel montessori, wychowawca grupy fioletowej.

Pracę w przedszkolu Montessori Nutki w Kotarwicach rozpoczęłam w 2017 roku . Jestem nauczycielem po kursie Wczesnej Edukacji Montessori 2,5-6 lat, rekomendowanym przez Polski Instytut Montessori w Warszawie . Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna . Uważam , że praca nauczyciela wymaga nie tylko pieczy nad rozwojem dziecka , ale również doskonalenia własnej wiedzy i doświadczenia . Mam ogromną satysfakcję , gdy patrzę jak dziecko z dnia na dzień czyni postępy , z coraz lepsza sprawnością wykonuje czynności , które jeszcze nie tak dawno były dla niego trudne . Staram się by te pierwsze dni w przedszkolu były dla dzieci jak najmniej stresujące . By wiedziały , że przedszkole to nowe fantastyczne miejsce , w którym będą miło spędzać czas. Staram się zawsze postrzegać świat z perspektywy ,, małego ” człowieka , gdyż jest to kluczem do poznania dziecka , jego potrzeb i zachowania . Uważam , że każde dziecko jest wyjątkowe i każde inne , dlatego towarzysząc mu w odkrywaniu świata staram się dać sto procent siebie, by każde z nich czuło się jak najlepiej . Staram się by stworzyć dla dzieci , z którymi pracuje atmosferę pełna ciepła ,radości , otwartości i poczucia bezpieczeństwa .

Ewelina Czyżewska – wychowawca grupy fioletowej.

W przedszkolu „Nutki” pracuję od ponad roku. Od 10 lat pracuję z dziećmi , jednak dopiero w tym miejscu odnalazłam swoją drogę, która jest spójna z moimi przekonaniami . Zafascynowana metodą Marii Montessori – jestem dumna ,że jestem częścią tego zespołu. Kocham pracę z dziećmi ,a dzięki niej czuje się spełnionym człowiekiem. Moją pasją jest od zawsze malarstwo i taniec – lubię zarażać nimi moich małych przyjaciół. Prywatnie jestem mamą cudownej trójki dzieci dzięki którym każdego dnia zbieram masę doświadczeń , nie tylko jako rodzic ale również jako pedagog. Od nie dawna uwielbiam zajmować się swoim ogrodem w którym odnajduję chwilę na przemyślenia i refleksje

 

Iwona Szymańska – dyplomowany nauczyciel montessori, wychowawca grupy niebieskiej. 

Moja praca w przedszkolu „Montessori Nutki” w Kotarwicach rozpoczęła się w roku 2017.Jestem nauczycielem po kursie Wczesnej Edukacji Montessori 2,5-6 lat, rekomendowanym przez  Polski Instytut Montessori w Warszawie. Ukończyłam studia pedagogiczne na kierunku Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna.  Obecnie studiuję pedagogikę specjalną na kierunku Edukacja i rehabilitacja osób z autyzmem i Zespołem Aspergera oraz Edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika).Prywatnie jestem mamą dwóch wspaniałych córek, które wychowuje w duchu metody Marii Montessori. Starsza córka uczęszcza do szkoły „The Montessori School”, młodsza w przyszłości również podejmie naukę w przedszkolu „Montessori Nutki” w Kotarwicach.Moją pasją jest praca z dziećmi, dobro moich podopiecznych jest dla mnie najważniejsze.Oprócz pracy z materiałem Montessori prowadzę zajęcia kulinarne dla dzieci.Swój wolny czas poświęcam swoim córkom.

 

Lidia Wielgosz – Rojek wychowawca grupy niebieskiej

 

  

Kamila Czapla nauczyciel grupy niebieskiej i fioletowej

Ukończyłam studia na kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Jestem nauczycielem z zamiłowania do pracy z dziećmi. Utożsamiam się z metodą Montessori od dawna, dlatego tym bardziej cieszę się, że mogę przynależeć do zespołu. Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję, a ich sukcesy są dla mnie sukcesami. Wierzę, że stworzenie dzieciom warunków do pracy w harmonii, poczuciu przynależności i bezpieczeństwa, może przynieść niekończące się możliwości rozwojowe. Prywatnie jestem mamą cudownego chłopca, który codziennie mnie motywuje i inspiruje. W wolnym czasie z moją rodziną lubię spacery po lesie i jazdę konną.

 

Anna Matysiak – nauczyciel języka angielskiego.

 

Joanna Siczek – nauczyciel rytmiki i tańca.

Z zamiłowania, pasji i wykształcenia muzyk, instrumentalista, dyrygent. Z miłości do dzieci nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz szkoły podstawowej. Moją misją jest zarażanie waszych pociech pasją do muzyki, nauki swobodnego wyrażania siebie poprzez ruch oraz odkrywanie świadomości swojego ciała. Jestem certyfikowanym instruktorem zajęć Gordonowskich dla niemowląt i małych dzieci. Według Edwina Eliasa Gordona człowiek uczy się muzyki w taki sam sposób jak mowy a możliwości uczenia się nigdy nie są większe niż w chwili narodzin. W nauczaniu przyświeca mi cel rozwoju potencjału muzycznego dzieci od najmłodszych lat. Działania, które nie są nastawione na efekty, a na sam proces tworzenia rozwijają dziecięcą wyobraźnię i ekspresję, wspierają ich indywidualne uzdolnienia a przede wszystkim budzą w nim wiarę we własne możliwości.

Marzena Marciniak

Marciniak.Jestem osobą zdyscyplinowaną, lubię jak mam wszystko zapięte na ostatni ” guzik ” 🙂 Lubię pomagać ludziom,szybko się uczę, jestem pracowita. W wolnym czasie jeżdżę na rowerze z mężem, przyjaciółmi,czytam książki, uwielbiam góry i odkrywanie nowych,ciekawych miejsc. Dlaczego pracuję w przedszkolu? Ponieważ uwielbiam dzieci,kontakt z ludźmi, cieszy mnie to że mogę patrzeć jak rosną,jak się rozwijają i ich bezgraniczną,czasem zabawną szczerość.

Bożena Guziak – logopeda

Aleksandra Prasek – psycholog 

Karolina Rusin – terapeuta integracji sensorycznej , fizjoterapeuta

Magdalena Pytel – fizjoterapeuta

Małgorzata Starck – nauczyciel baletu

Angelika Mąkosa – nauczyciel gry w szachy

Kamil Kwiatek – zajęcia ogólnorozwojowe , w-f